گروه پارلمان

گروه پارلمان

هاب سرمایه گذاری (Investment Hub) به مکانی گفته می‌شود که در آن، سرمایه‌گذاران می‌توانند از طریق یک پلتفرم آنلاین یا تیمی از مشاوران سرمایه‌گذاری، به فرصت‌های سرمایه‌گذاری در یک یا چند صنعت دسترسی داشته باشند.

این پلتفرم‌ها معمولاً در ارائه اطلاعات، تحلیل‌ها، نمودارهای مالی، گزارش‌های تحلیلی و ارائه مشاوره به سرمایه‌گذاران فعالیت می‌کنند. هاب سرمایه‌گذاری همچنین امکان مدیریت سرمایه‌های سرمایه‌گذاران را فراهم می‌کند و برای استفاده بهینه از شرایط بازار، ارائه اخبار و تحلیل‌هایی را در خصوص روند بازار و سهام‌های مختلف به سرمایه‌گذاران ارائه می‌کند.

هاب سرمایه گذاری گروه پارلمان investment hub

راهنمای حفظ سرمایه توسط هاب سرمایه گذاری

1. تعیین هدف سرمایه گذاری: برای حفظ سرمایه، ابتدا باید هدف سرمایه گذاری خود را مشخص کنید. آیا هدف شما افزایش سرمایه در طولانی مدت است یا فقط حفظ سرمایه در شرایطی که بازار ناپایدار است؟

2. پرهیز از ریسک‌های بالا: هاب‌های سرمایه گذاری عموماً به دنبال حفظ سرمایه هستند و نه افزایش آن. بنابراین، بهتر است از سرمایه گذاری در پروژه‌ها و سهام‌هایی با ریسک‌های بالا پرهیز کنید.

3. تنوع سرمایه گذاری: برای حفظ سرمایه، بهتر است بخشی از سرمایه خود را در بورس و بخشی دیگر را در صندوق سرمایه گذاری اختصاص دهید. همچنین، بهتر است سرمایه‌گذاری خود را در محصولات مالی مختلفی مانند سهام، اوراق قرضه و صکوک تنوع دهید.

4. پایبندی به بودجه سرمایه گذاری: بهتر است برای حفظ سرمایه، بودجه سرمایه گذاری خود را مشخص کرده و به آن عمل کنید. به هیچ عنوان نباید بیش از حد سرمایه گذاری کرد و ریسک بیشتری به عمل آورد.

5. تحلیل بازار: برای حفظ سرمایه، بهتر است بازار را با دقت تحلیل کنید و به دنبال سرمایه گذاری در شرکت‌ها و صنایعی بگردید که قابلیت رشد و سوددهی بیشتری دارند.

6. مشاوره از متخصصین: برای حفظ سرمایه، بهتر است نظرات و مشورت با متخصصین حوزه سرمایه گذاری را جستجو کنید تا در تصمیم‌گیری‌های خود و همچنین ارزیابی مشخصات شرکت‌ها و صنايعی که در آن‌ها در حال سرمایه‌گذاری‌هستید، موفق عمل کنید.

هاب سرمایه گذاری گروه پارلمان غرب investment hub

هدف هاب سرمایه گذاری چیست ؟

هدف هاب سرمایه گذاری به دست آوردن سرمایه‌ی زیاد و رشد سریع تر کسب و کار است. در واقع، هاب سرمایه گذاری مکانی است که برای جذب سرمایه‌گذاران به بوجود می‌آید، و به شرکت‌هایی که قصد توسعه دارند، کمک می‌کند تا میزان سرمایه‌گذاری و پشتیبانی خود را افزایش داده و در نتیجه، احتمال موفقیت در بازار را افزایش می‌دهد.

این هاب ها معمولاً به جذب سرمایه‌گذاران از طریق شبکه بازاریابی، معرفی شرکت‌ها پیشنهاد سرمایه گذاری، و عملیاتی مانند توسعه برنامه های دانش بنیان و پشتیبانی مالی، کمک می کنند.

مبتکر هاب سرمایه گذاری کیست ؟

مبتکر هاب سرمایه گذاری یک افراد یا گروه از افراد است که به دنبال پیدا کردن شرکت‌ های پویا و نوپا در حال رشد برای سرمایه گذاری هستند تا با بازگشت سرمایه قابل توجهی بهره مند شوند. این افراد فردی هستند که به تعقیب فرصت‌هایی برای سرمایه گذاری پی پردازی می‌کنند و به شرکت قبل از آنکه به شکست بخورد به عنوان سرمایه گذاری کمک می‌کنند.

در بسیاری از موارد، مبتکر هاب سرمایه گذاری خود شرکت‌ های پویا را تأسیس کرده اند و همچنین ممکن است با شرکت‌ های دیگر همکاری کنند تا آن شرکت‌ها را رشد دهند.

در برخی کشورها هاب های سرمایه گذاری به صورت منطقه ای ایجاد شده اند، مانند هاب سرمایه گذاری چین در شرق، هاب سرمایه گذاری دبی، هاب سرمایه گذاری سنگاپور و هاب سرمایه گذاری ایرلند. این مراکز اکوسیستم های کاملی از شرکت ها، شبکه های تأمین، محصولات فناورانه، خدمات مالی، پشتیبانی فنی و خدمات محلی را برای سرمایه گذاران، کارآفرینان و شرکت های توسعه دهنده فراهم می کنند.

از دیگر مزایای هاب های سرمایه گذاری می توان به افزایش رقابت، کاهش هزینه ها و بهینه سازی استفاده از زیرساخت های فنی اشاره کرد. به عنوان مثال ، هاب سرمایه گذاری کالیفرنیا با ایجاد محیطی که کارآفرینان و شرکت های خود را میزبانی می کند، به عنوان یکی از پیشگامان صنعت فناوری شناخته می شود.

نمونه ای موفق از هاب سرمایه گذاری در کشور امریکا

این موضوع بسیار گسترده است و بسته به نوع سرمایه گذاری و هدف که فرد می‌خواهد آن را دنبال کند (مانند سرمایه گذاری در بازار سهام، خرید ملک، کسب و کارهای کوچک و بزرگ و …)، می‌توان به نوعی پاسخ مناسب بدهیم. اما در کل شرایط و فرصت های بسیار خوبی در ایالات متحده برای سرمایه گذاری وجود دارد.

بازارهای مختلف سرمایه گذاری از جمله بازار سهام، بازار سرمایه، بازار املاک، بازار بیمه، بازار مشاغل کوچک و بزرگی هستند که برای سرمایه گذاران فرصت های پربازده فراهم می کنند. همچنین، در طول سال، هدف‌های مختلف توسط دولت آمریکایی تدوین می‌شود كه سرمایه گذاری در آنها می‌تواند بسیار بازده باشد.

اما پیش از هر چیز، برای سرمایه گذاری در کشور امریکا باید با شرایط آن آشنا شوید و مطالعات و تحقیقات لازم را از قبیل اطلاعات بازار، اقتصاد کلان، قوانین و مقررات، پیش‌بینی‌های بازار و … انجام دهید تا بتوانید تصمیم مناسبی در خصوص سرمایه گذاری خود بگیرید. همچنین بهتر است با مشاوران مالی به خصوصی سرمایه گذاری در آمریکا، مشورت کنید.

هاب سرمایه گذاری گروه پارلمان غرب investment hub

چند نمونه شکست خورده هاب سرمایه گذاری

1. ترست بانکس (Trust Banks) – در سال 2008 برای هوشمند کردن صندوق های پولی طراحی شده بود اما به دلیل نقاط ضعف در ساختار سرمایه گذاری خود، ازبین رفت.

2. ولواتا (Vallejo) – این استارتاپ سال 2012 با هدف فراهم کردن امکان خرید و فروش خودروهای دست دوم بدون اینکه مشتری و فروشنده برای معامله حضور داشته باشند، راه اندازی شد. اما در سال 2013 شرکت کندومرس و هاوکفیشین پرانتس دست به معامله با این شرکت زدند و کاراگاهان از ضرر ۵/۶ میلیون دلار برای سرمایه گذاران خبر دادند.

3. هرب (Herb) – شرکت هرب در سال 2015 توانست به عنوان یک رقیب جدی برای صنعت مراقبت از سلامت پا کروکهای معروفی مانند آمازون، به وجود آید. اما در نهایت این شرکت نتوانست برای خود سود آوری کند و برای فروش به شرکت هلتو کالترر واگذار شد.

4. توکن (Tooka) – این استارتاپ در سال 2017 با هدف تقویت روابط مشتریان و سازندگان برنامه های کامپیوتری ارائه خدمت می کرد. اما به علت نقایصی در بیزینس مدل خود، نتوانست زنده بماند و به دلیل اغلب شکایات و مشکلات مربوط به پرداخت مشتریان، به طور رسمی تعطیل شد.

5. گیتی (Gete) – این شرکت در سال 2016 با هدف تسهیل پرداخت ها و بررسی هویت مشتریان راه اندازی شد. اما به دلیل جوالب رقابتی در این صنعت، شرکت نتوانست در بازار خود پایداری داشته باشد و در سال 2017 تعطیل شد.

هاب سرمایه گذاری گروه پارلمان غرب investment hub

گروه هلدینگ پارلمان غرب با هدف جذب سرمایه گذار و سرمایه پذیر از داخل و خارج کشور ایجاد شده است که افراد حقیقی و حقوقی در دو نقش سرمایه گذار و سرمایه پذیر می توانند اطلاعات خود را به این دبیرخانه ارسال و سپس با بررسی اطلاعات در کمیسیون های تخصصی مرتبط نتایج حاصل و به سمع نظر مشارکت کنندگان خواهد رسید.

پل‌های ارتباطی

دفتر مرکزی: مجموعه یونیون آبشار گالریا_طبقه همکف  تلفن:  28420843_021